دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

فلوسوئیچ پکیج

فلوسوئیچ پکیج

ما در طی شبانه روزه برای انجام کارهای مختلف به آب گرم نیاز پیدا می‌کنیم. در زمان گذشته این نیاز به وسیله آبگرمکن و موتورخانه تامین می‌شد. هر دوی این سیستم‌ها دارای مشکلاتی بودند و رقابت را به پکیج باختند. پکیج‌های گرمایشی علاوه بر تامین آب گرم مصرفی، آب گرم مورد نیاز برای سیستم‌های گرمایشی را نیز تامین می‌کنند. پکیج‌ها از قطعات زیادی تشکیل شده‌اند که برای عیب‌یابی و تعمیر بهتر است ابتدا قطعات مختلف و طرز کار آنها را بشناسیم. یکی از این قطعات فلوسوئیچ پکیج می‌باشد. فلوسوئیچ پکیج در تامین آب گرم نقش مهمی دارد. در ادامه مقاله ابتدا یک تعریف کلی از پکیج داریم و سپس به بررسی فلوسوئیچ می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

یک مقاله در مورد لوله‌کشی انشعابی پکیج بخوانید.

فلومتر پکیج

پکیج و انواع آن

پکیج‌ها یکی از سیستم‌های مدرن و پیشرفته امروزی هستند که در اکثر ساختمان‌های اداری و مسکونی امروزی نصب شده و در حال استفاده هستند. با توجه به ویژگی‌ها و شرایط ایده‌آلی که پکیج به نسبت موتورخانه و آبگرمکن دارد، انتخاب بسیاری از مهندسین ساختمان برای تامین گرمایش منازل است. موتورخانه‌ها تجهیزات زیادی داشتند، نصب و تعمیر آنها وقت‌گیر بود از لحاظ اقتصادی اصلا به صرفه نبودند. پکیج‌های امروزی ظاهری زیبا دارند وبه راحتی در دورن واحد آپارتمانی قابل نصب هستند. همچنین مصرف سوخت پایین و هزینه نگهداری به صرفه، از دیگر ویژگی‌های مهم پکیج است که باعث شده به سرعت همه‎گیر شوند و افراد تمایل زیادی به استفاده از آنها داشته باشند. پکیج‌ها به نسبت موتورخانه مصرف سوخت کمتر و بازده انرژی بیشتری دارند. در بخش بعدی مقاله فلوسوئیچ پکیج را بررسی خواهیم کرد.

براساس مکان قرار گرفتن، پکیج‌ها به دو نوع پکیج دیواری و زمینی تقسیم می‌شوند. در این دسته‌بندی، پکیج‌ها همانند کابینت یا روی دیوار نصب می‌شوند و یا روی زمین قرار می‌گیرند. پکیج زمینی همان‌طور که از اسمش پیداست، روی زمین قرار می‌گیرد و یک مخزن اضافه برای ذخیره و نگهداری آب دارد. این نوع از پکیج‌ها برای خانه‌های بالای 200 متر که بیش از یک حمام دارند، مناسب می‌باشند. پکیج دیواری مرسوم‌ترین نوع پکیج است. این دستگاه روی دیوار آشپزخانه یا درون یک کابینت نصب می‌شود. برای رعایت هرچه بیشتر موارد ایمنی بهتر است، در زمان نصب از دودکش دوجداره استفاده شود. در ادامه مقاله به بررسی فلوسوئیچ پکیج می‌پردازیم.

فلوسوئیچ پکیج چیست

برای عیب‌یابی و تعمیر فلوسوئیچ پکیج ابتدا باید تعریفی از این قطعه داشته باشیم و آن را بشناسیم. فلوسوئیچ پکیج یا کلید جریان در تمامی پکیج‌ها وجود دارد. این قطعه در برابر آب سرد ورودی دستگاه قرار گرفته است و از طرف دیگر بوسیله تعدادی سوکت به برد اصلی پکیج متصل است. زمانی که آب گرم را باز می‌کنید، فلوسوئیچ پکیج این عمل را تشخیص داده و به برد اصلی اطلاع می‌دهد. در این زمان برد، تمامی قطعاتی که برای تامین آب گرم نیاز است را به کار می‌گیرد. در قسمت بعدی نحوه عملکرد را شرح خواهیم داد.

فلوسوئیچ پکیج یک شناور پلاستیکی دارد. در قسمت بالای این شناور یک آنربا قرار گرفته است. هنگامی که آب گرم در هر قسمت از واحد آپارتمانی باز شود، این شناور به سمت بالای فلوسوئیچ  حرکت می‌کند. آهنربایی که  در قسمت بالای این قطعه قرار گرفته است باعث اتصال کنتاکت‌های این قطعه می‌شود. در نتیجه جریان الکتریکی به سمت برد پکیج هدایت می‌شود. بدین ترتیب فلوسوئیچ پکیج بوسیله انتقال جریان الکتریکی به سمت برد، دستگاه را روشن می‌کند و درنهایت آب به سمت خروجی هدایت می‌شود.

نحوه تعمیر فلوسوئیچ پکیج

برای تعمیر فلوسوئیچ پکیج ابتدا باید اقدام به تهیه یک قطعه نو نمایید. فلوسوئیچ‌های که در بازار به فروش می‌رسند، معمولا از جنس برنجی یا پلاستیکی هستند.  برای انجام تعمیر فلوسوئیچ  مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

 • در ابتدا باید آب، برق و گاز ورودی به پکیج را قطع نمایید.
 • قاب دور پکیج را باز کرده و بعد از آن شیر پرکن را جدا نمایید.
 • شیر آب دستگاه را باز کنید تا آب درون پکیج تخلیه شود.
 • کنترل پنل را به سمت پایین بکشید تا باز شود.
 • فلوسوئیچ پکیج بوسیله تعدادی سیم و اتصال به برد متصل شده است. آنها را جدا کنید.
 • مغزی داخل لوله با بوسیله یک آچار باز کنید.
 • فلوسوئیچ پکیج توسط یک پین ثابت شده است. پین را به سمت خودتان بکشید تا باز شود.
 • اکنون فلوسوئیچ پکیج نو را جایگزین نمایید. برای نصب، به جریان آب ورودی دقت نمایید تا قطعه را به درستی در جای مناسب قرار دهید.
 • سیم‌هایی که به قطعه فلوسوئیچ متصل است به برد وصل نمایید.
 • مغزی را با آچار بچرخانید تا به خوبی سفت شود.
 • پنل و قاب را در جای قبلی خودشان قرار داده و سفت نمایید.
 • جریان برق، آب و گازی را که قطع کرده بودید، مجددا وصل نمایید.

سخن پایانی

فلوسوئیچ پکیج یکی از اجزا داخلی و مهم پکیج می‌باشد. این قطعه است که باز نمودن آب گرم را به برد پکیج اطلاع می‌دهد. در واقع اولین عمل برای جاری شدن آب گرم به سمت خروجی را، فلوسوئیچ پکیج انجام می‌دهد. برای تعویض آن باید پس از خریداری یک قطعه جدید، ابتدا آب، برق و گاز را قطع نموده و پس از باز کردن قطعه قدیمی، قطعه جدید را جایگزین نمایید.

یک مقاله در مورد الکترود جرقه‌زن پکیج بخوانید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *